TADAM! Zerowaste, magia i konkurs ;)

Wśród moich mrocznych sekretów jednym z największych jest niechęć do wyrzucania czegokolwiek bez próby naprawy bądź upcyklingu, nieco mniejszym - skłonność do przywiązywania się do przedmiotów. Nie jest to bynajmniej uleganie trendom, choć z takim podejściem świetnie wpisuję się w ideę zerowaste - po prostu tak zostałam wychowana i to na długo wcześniej, zanim świat poznał i pokochał Beę Johnson.

A propos wychowania - zarówno rodzice, jak i Dziadkowie wpoili mi umiejętność dokonywania mądrych wyborów, także tych podejmowanych z pozycji konsumenta - dlatego kupuję drewniane meble - także z drugiej ręki, sprzęty sprawdzonych marek, odzież z naturalnych materiałów, skórzane buty (latem robiąc wyjątek dla płóciennych lub lnianych espadryli bądź sandałów), szklane opakowania czy szyję wielorazowe torby na zakupy - przykłady można mnożyć. Stawiając na wysokiej jakości produkty, nie tylko wiem, że nie zużyją się po miesiącu czy dwóch, a nawet jeśli doznają jakiegoś uszczerbku - będę mogła je naprawić za ułamek tego, co musiałabym wydać na nową rzecz, ale także mogę się cieszyć świetnym produktem - o pięknym, ponadczasowym designie, świetnie wykonanym z najlepszej jakości materiałów  i pozwalającym na maksymalny komfort użytkowania. W tej sytuacji raczej naturalne, że ciężko mi się z nimi rozstawać;)

Nie wiem, na ile to przykład idący "z góry", ale z Kornelką pod wieloma względami jest podobnie - ma swoje ulubione zabawki, z Osiołkiem o bijącym serduszku śpi od pierwszych dni życia, a kupione zeszłej zimy ocieplane buciki - przeszły z nią dziesiątki kilometrów, przyniosły do domu połowę pobliskiej piaskownicy i górkę kamyków - regularnie prane straciły mocno na urodzie, ale kiedy tylko zrobiło się chłodniej, nasze dziecko sobie o nich przypomniało, osobiście wyciągnęło je z szafy i oświadczyło, że będzie je nosić. 

Nie wiem, jak Wy, ale pudrowy róż to kolor, który kocham i nienawidzę równocześnie - delikatny, subtelny, kusi i aż krzyczy "kup mnie!". Pozwalam więc czasem się skusić i zwykle w okolicach trzeciego prania zaczynam przeklinać, bo "pudrowy" coraz bardziej przypomina "brudny", a ten już nijak wpisuje się w moją estetykę. Kornelia jednak takich rozterek nie doświadcza i beztrosko go uwielbia ;)

Co jednak mają nasze kolorystyczne dylematy do idei zerowaste? Otóż nasza córka z całą swoją sześcioletnią stanowczością odmówiła chodzenia w innych butach i to w momencie, gdy styrane chodzeniem po drzewach i błocie, jazdą na rowerze, bieganiem po parku czy zabawami w żużel, wymęczone częstymi praniami - zaczęły się rozklejać. 

Byłam nawet gotowa złamać własne zasady (mea maxima culpa) i kupić nową - identyczną - parę, czego nigdy nie robię, gdy coś się nie sprawdziło, ale nigdzie już ich nie znalazłam.

Kiedy zgłosiła się do mnie marka TADAM® - od razu wiedziałam, że postawię jej wysoko poprzeczkę, a testy nie będą należeć do łatwych;)
To klej dedykowany specjalnie do butów sportowych, a więc tych, które szczególnie narażone są na uszkodzenia. Przyznajcie sami - kto z Was nie stanął oko w oko z odklejonymi podeszwami, noskami czy krawędziami? Ponieważ cała nasza trójka chętnie podejmuje różne formy aktywności fizycznej - dość często nam się to zdarza.

Powszechnie dostępne kleje szybkoschnące, oprócz różnej skuteczności, mają jedną wielką wadę, której po prostu nie cierpię - konsystencję wody, przez co po aplikacji lubią wyciekać bokiem tworząc nieestetyczne i nie dające się usunąć plamy. O posklejanych palcach nawet nie wspominając. 

TADAM® wyróżnia konsystencja bezbarwnego żelu, nie jest konieczne długie czekanie, aż klej "złapie" i - co bardzo ważne - elastyczność, która sprawia, że nawet na łączeniach narażonych na częste zginanie - klej pozostaje trwały. Cały proces świetnie ilustruje poniższa infografika:

Ale, ale - tyle teorii, a jak to wygląda w rzeczywistości? Znacie mnie i wiecie, że nigdy nie polecam niczego, czego sama nie sprawdziłam, zatem proszę bardzo:
Klej TADAM® to przede wszystkim znacznie większa pojemność - dostępne w każdym kiosku czy sklepie kleje błyskawiczne przeważnie zawierają zaledwie 2 g produktu, tu - mamy ich aż 9. Konsystencja żelu zapobiega niekontrolowanemu wyciekowi zarówno z tubki, jak i miejsc, które chcemy skleić.

Bardzo istotne jest dobre przygotowanie klejonej powierzchni - buty Kornelki były wcześniej wyprane (tak, tak, też ciężko mi w to uwierzyć;) i dokładnie wysuszone, przed samym klejeniem odtłuściłam też newralgiczne miejsca spirytusem salicylowym - jakoś Marcin uznał, że nie nadaje się do tego celu zawartość domowego barku;)

Na koniec pozostało już tylko nałożyć niewielką (naprawdę niewielką - jest bardzo wydajny) ilość kleju, docisnąć i chwilę przytrzymać - jeśli okaże się, że nałożyliście za dużo - nadmiar łatwo usunąć wykałaczką.

Jeśli tego nie dopilnujecie - ślady nie są mocno widoczne, jednak niewielkie pozostaną - lepiej widać to na moich czarnych butach w miejscu zaznaczonym strzałką.

I choć Mała Lady dała się w końcu przekonać do zakupu wysokich kozaków - futrzaki wciąż ubiera na wieś czy idąc poszaleć na placu zabaw czy w parku :)

Pochwaliłam się, jak łatwo zmienić się w szewca, ale nie myślcie, że na tym koniec ;) 

Razem z marką TADAM® przygotowałam dla Was konkurs, w którym do wygrania jest zestaw nagród - suszarka do butów z funkcją sterylizatora oraz dwa opakowania kleju TADAM® - dzięki niemu żadna zima nie będzie straszna Wam i Waszym butom.

Co trzeba zrobić, by wygrać?

Wysilić nieco wyobraźnię i odpowiedzieć na jedno proste pytanie.

Wyobraź sobie, że posiadasz magiczne buty - nie dość, że nigdy się nie psują, zawsze dopasowują do kształtu Twojej stopy i pogody, to w dodatku - potrafią... teleportować! Napisz, gdzie chciał(a)byś się w nich przenieść i dlaczego?

Konkurs trwa od dziś do dnia 3 grudnia 2018 roku, kiedy to wybiorę najbardziej kreatywną odpowiedź, a nagroda zostanie wysłana do Zwycięzcy.

Serdecznie zachęcam do udziału!
*********************

P.S. Poniżej znajdziecie regulamin konkursu.

Regulamin konkursu „Magiczne buty z klejem TADAM®”

I Postanowienia ogólne
1.      Niniejszy Regulamin (dalej: „Regulamin”) określa warunki, na jakich odbywa się konkurs pod nazwą „Magiczne buty z klejem TADAM®”.
2.      Organizatorem konkursu Nuorder Sp. Z o.o. z siedzibą w Warszawie, 00-442, przy ul. Adama Idźkowskiego 4 lokal 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy pod  numerem KRS nr 0000327152, NIP: 521-35-22-564, REGON 141730887, kapitał zakładowy w wysokości (zwana dalej Organizatorem)  – agencją działającą na zlecenie Fenedur S.A.” z siedzibą w 18 de julio 1117 Piso 2 , Montevideo, Uruguay.
3.      Fundatorem nagród w Konkursie jest Fenedur S.A.
4.      Użyte w Regulaminie pojęcia Blog i Bloger, odnoszą się do serwisu internetowego, na którym został opublikowany Regulamin oraz informacje o konkursie oraz do osoby go prowadzącej.


II Uczestnicy konkursu
1.      Uczestnikiem Konkursu może być osoba, spełniająca następujące kryteria:
*         - pełnoletnia osoba fizyczna,
*         - posiada pełną zdolność do czynności prawnych,
2.      Warunkiem wzięcia udziału w Konkursie jest posiadanie komputera lub innego podobnego urządzenia umożliwiającego połączenie z siecią Internet, które to urządzenie musi być wyposażone w jedną z następujących przeglądarek stron internetowych:  Mozilla Firefox w wersji 38.x i wyższej, Internet Explorer w wersji 11x i wyższej, Opera w wersji 30.x i wyższej lub Google Chrome w wersji 43.x i wyższej.
3.      Uczestnikami Konkursu nie mogą być pracownicy Organizatora oraz osoby spokrewnione lub spowinowacone z twórcą pytań konkursowych - Blogerem.
4.      Uczestnik konkursowy wraz z dodaniem zgłoszenia konkursowego potwierdza, iż zapoznał się z niniejszym Regulaminem oraz go akceptuje.
5.      Zakazane jest dostarczanie przez Uczestników treści bezprawnych i naruszających dobre obyczaje, w szczególności treści pornograficznych, rasistowskich, zniesławiających, podżegających do przemocy, naruszających prawa autorskie lub inne prawa własności intelektualnej osób trzecich.

III Zasady konkursu
1.      Konkurs rozpoczyna się wraz z zamieszczeniem notki konkursowej na stronie internetowej - blogu prowadzonej przez Blogera.
2.      Udział w Konkursie jest bezpłatny i dobrowolny.
3.      Zadaniem w Konkursie jest :
a)   Udzielenie odpowiedzi na 1 pytanie kreatywne zawarte w poście konkursowym: Wyobraź sobie, że posiadasz magiczne buty. Buty, które nie dość, że nigdy się nie psują, ale również… potrafią teleportować! Napisz, gdzie byś chciał/a dzięki nim się znaleźć i dlaczego?
b)   Odpowiedź ma zostać umieszczona w komentarzu pod w/w notką.
c)    Odpowiedź nie może być skopiowana od innego uczestnika konkursu.
4.      Konkurs będzie trwał od godziny 21:00 w dniu 26 listopada 2018 r., do godziny 23:59 w dniu 3 grudnia 2018 r. Okres ten dalej zwany jest "Czas Trwania Konkursu".
5.      Spośród wszystkich prawidłowo zgłoszonych zadań konkursowych, Bloger wybierze jedno z nich, kierując się następującymi kryteriami: zgodność prac konkursowych z tematyką, oryginalność, kreatywność i pomysłowość prac konkursowych, walory artystyczne prac Konkursowych.IV Nagrody w konkursie
1.      W Konkursie przewidziano następującą Nagrodę: 
Nagroda: Suszarka do butów marki Elektrowarm o wartości 99 zł (dziewięćdziesiąt złotych 00/100) brutto, zestaw produktów TADAM® o wartości  20 zł (dwadzieścia złotych 00/100) brutto oraz dodatkowa nagroda pieniężna  w wysokości 13 zł (trzynaście złotych 00/100).
Nagroda, opisane w ust. 1 powyżej, zostaje przyrzeczona na rzecz Laureata pierwszego miejsca w Konkursie, wyłonionego przez Komisję Konkursową.
2.      Dodatkowa Nagroda Pieniężna przewidziana przez Organizatora, o której mowa w ust. 1 powyżej, nie będzie wypłacona Laureatom Konkursu lecz pobrana (potrącona) przez Organizatora jako zryczałtowany podatek, o którym mowa w art. 41 ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, z tytułu łącznej wartości nagród (rzeczowej i dodatkowej Nagrody pieniężnej) wygranych w Konkursie przez Laureatów. Organizator jako płatnik, zgodnie z art. 30 ust.1 pkt 2 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, prześle podatek od Nagrody ( rzeczowej i pieniężnej) w wysokości 10% łącznej wartości Nagród (rzeczowej i pieniężnej) do właściwego urzędu skarbowego.
3.      Nagrody w Konkursie nie podlegają wymianie na inną nagrodę oraz niemożliwa jest wypłata równowartości nagrody.
4.      Osoba, której przyznano nagrodę rzeczową, o której mowa w niniejszym paragrafie, powinna skontaktować się z Blogerem w wiadomości prywatnej podając poniższe dane:
*         - Imię i nazwisko
*         - Adres dostarczenia przesyłki
*         - Numer telefonu dla kuriera
5.      Bloger zobowiązany jest do przekazania danych osobowych Organizatorowi.

V Zasady przyznawania i wydawania nagród
1.      Jeden Zwycięzca może otrzymać tylko jedną nagrodę, o której mowa w punkcie IV.
2.      Zwycięzca zostanie powiadomiony o wygranej przez Blogera, za pomocą komentarza pod ankietą znajdującą się na blogu w ciągu 7 dni od dnia zakończenia konkursu.
3.      W odpowiedzi na opublikowany komentarz Zwycięzca jest zobowiązany w ciągu 2 dni przesłać Blogerowi na wskazanego maila dane adresowe do wysłania nagrody.
4.      Organizator wyśle Zwycięzcy  nagrodę pocztą kurierską w terminie 30 dni roboczych od dnia otrzymania danych adresowych.
5.      Organizator ponosi koszty przesyłki nagród przyznanych w Konkursie.
6.      Zwycięzca, przy odebraniu nagrody zobowiązuje się do sprawdzenia przesyłki. Jeżeli przesyłka jest uszkodzona, Zwycięzca zobowiązany jest do spisania protokołu szkody, który posiada kurier.
7.      Zwycięzca może zrzec się prawa do wygranej nagrody, jednakże nie może przenieść prawa do nagrody na osobę trzecią, bądź żądać zamiany nagrody na ekwiwalent pieniężny ani na żadną inną formę rekompensaty.
8.      Organizator podejmuje tylko jedną próbę dostarczenia nagrody.
9.      Nagrody stanowią przychód w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. Nr 80, poz. 350 ze zm.).


VI Prawa i obowiązki uczestników 
1.      Uczestnik jest zobowiązany przestrzegać niniejszego Regulaminu.
2.      Wszelkie naruszenia Regulaminu Konkursu mogą skutkować wykluczeniem Uczestnika z udziału w Konkursie.
3.      Niedopuszczalne jest podejmowanie przez Uczestników działań sprzecznych z prawem, sprzecznych z zasadami współżycia społecznego, uznanych powszechnie za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe lub naruszających zasady etykiety.


VII Postępowanie reklamacyjne
1.      Reklamacje dotyczące nagród w Konkursie powinny być składane w formie pisemnej oraz elektronicznej. Reklamacje mogą być składane  pod adresem „NuOrder Sp. z o.o.”, ul. Adama Idźkowskiego 4/10, 00-442 Warszawa lub pod adresem e-mail: biuro@nuorder.pl
2.      Reklamacja powinna zawierać imię, nazwisko, dokładny adres osoby składającej reklamację, jak również  powód reklamacji i żądanie składającego reklamację.
3.      Organizator zobowiązuje się do rozpatrzenia reklamacji i powiadomienia Uczestnika o sposobie rozstrzygnięcia w terminie 14 dni od jej otrzymania.


VIII Dane osobowe i prawa własności intelektualnej
1.         Uczestnikom nie przysługuje wynagrodzenie za uczestnictwo w Konkursie. Przesłanie przez Użytkownika  Zgłoszenia zgodnie z postanowieniami § 2 ust. 1 jest równoznaczne z udzieleniem przez Uczestnika  nieodpłatnej zgody na wykorzystanie Zgłoszenia lub jego elementów przez Organizatora  na stronach internetowych w związku z promocja Konkursu.
2.         Każdy z Uczestników przez przystąpienie do Konkursu akceptuje warunki niniejszego Regulaminu.
3.         Administratorem Państwa danych osobowych jest „NuOrder Sp. z o.o.”- z siedzibą w Warszawie, 00-442, przy ul. Adama Idźkowskiego 4/10., z którym mogą się Państwo kontaktować pod adresem: rodo@nuorder.pl
4.         Celem przetwarzania Państwa danych jest umożliwienie Państwu udziału w Konkursie, wyłonienia zwycięzców i przekazania nagrody tj. realizacja umowy zawieranej poprzez akceptację niniejszego regulaminu, realizacja uzasadnionego interesu administratora w postaci wykorzystania zgłoszenia w celach marketingowych oraz obrony przed roszczeniami z tytułu naruszenia niniejszego regulaminu i zachowania zdolności do wykazania zgodności postępowania administratora z przepisami prawa, a także wywiązanie się z obowiązków z zakresu prawa podatkowego w związku z przekazaniem nagrody. Podstawami prawnymi przetwarzania są art. 6 ust. 1 pkt b, c i f rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).
5.         Odbiorcami Państwa danych osobowych będą: Bloger, firmy pocztowe i kurierskie realizujące wysyłkę nagród, organy administracji skarbowej, operatorzy usług hostingowych oraz firmy świadczące na naszą rzecz obsługę rachunkową.
6.         Dane uczestników, którzy otrzymali nagrodę będą przetwarzane maksymalnie do czasu przedawnienia zobowiązań podatkowych (a więc zasadniczo przez okres 5 lat od dnia zakończenia roku podatkowego, w którym odbywał się konkurs), dane pozostałych zaś uczestników – do czasu zakończenia Konkursu.
7.         Mają Państwo prawo wnieść skargę do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, w przypadku uznania, że Państwa dane przetwarzane są w sposób niezgodny z prawem.
8.         Mają Państwo prawo żądania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, prawo do ich usunięcia, w szczególności gdy są przetwarzane niezgodnie z prawem, prawo do ograniczenia przetwarzania, prawo do ograniczenia ich przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania ze względu na Państwa szczególną sytuację oraz prawo do przeniesienia danych, w tym przekazania ich na Państwa żądanie innemu administratorowi.
9.         Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne do udziału w Konkursie.


XIX Postanowienia końcowe
1.      Regulamin wchodzi w życie z dniem rozpoczęcia Konkursu.3 komentarze:

  1. Używałem już tego kleju, faktycznie i o dziwo działa. Jasne, że można skleić buty super glue, czy innym podobnym wynalazkiem, tylko brakuje tej jednej cechy - elastyczności.

    OdpowiedzUsuń
  2. Gdzie bym chciała się przenieść gdybym miała magiczne buty? Zbliża się zima a z nią zimowe pluchy i wiatry. Najbardziej marzę o ciepłych krajach, o słońcu. Zamiast szarej rzeczywistości słoneczko, piasek i piękna zieleń. Z kim bym tam uciekła? Z moimi chłopakami, duzi już są ale z mamą lubią spędzać czas :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Często jest tak, iż dzieci bardzo chętnie bawią się zabawkami. W moim mieszkaniu aktualnie najlepiej maluchy bawią się https://modino.pl/lalki-my-little-pony-equestria-girl-friendship-party-7-pack-hasbro-e1933 i nawet czasami nie myślą o tym, aby wyjść z pokoju. Jednak całkiem niedługo będzie cieplej to wtedy będą przesiadywały więcej czasu na zewnątrz.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz - każde Wasze słowo jest dla mnie niezwykle ważne. Masz jakieś pytania - zostaw swój email - odpowiem na pewno.