Komoda w kolorach Bałtyku, czyli "Stay home. Stay busy." - kreatywny konkurs z MIRKĄ

Za nami majówka - już w Boże Narodzenie planowaliśmy, że w tym roku spędzimy ją nad Bałtykiem. Niestety, pandemia pokrzyżowała nasze plany - nie tylko wyjazdowe. Jednak spędzając więcej czasu w domu, mamy okazję skupić się nie tylko na projektach, które od dawna planowaliśmy, ale i stworzyć nowe z tego, co nieraz od lat czekało w pracowni na swoją kolej.

Wiecie, jak uwielbiam wyzwania, mam to szczęście, że Marcin także ;) Kiedy więc MIRKA zaproponowała nam włączenie się do międzynarodowego projektu "Stay home. Stay busy." (#Mirkasafeathome) - nie musieliśmy się długo zastanawiać.

Jako fani DIY chcemy Was zachęcić, by jak najlepiej wykorzystać czas całkowitej lub częściowej izolacji i stworzyć coś wyjątkowego. Odnowione albo stworzone od podstaw meble, upcykling a może remont? Wszystko to jest w zasięgu Waszych rąk, wystarczy tylko dobry pomysł i odrobina samozaparcia, by go zrealizować. 

I proszę mi tu nie narzekać, że jak to, że nie wiecie, co i jak, że nie macie czym. Bo to są wymówki! Pomysłów możecie szukać chociażby na blogu, a narzędzia... Cóż, nie dość, że wielokrotnie już udowadniałam, że nie trzeba skomplikowanych sprzętów, by stworzyć rzeczy niebanalne, to jeszcze mam dla Was niespodziankę - konkurs, a w nim 4 nagrody w postaci zestawów do ręcznego szlifowania Mirka HandyKit


Jedyne, co musicie zrobić, to przesłać na mój adres:

przeplatanekolorami@gmail.com

zdjęcie przedmiotu, który chcecie odnowić/przerobić lub opis projektu, który chcielibyście wykonać z pomocą zestawu HandyKit.

Zamiennie - możecie opublikować to zdjęcie na swoim Instagramie lub instastories, oznaczając je #Mirkasafeathome, #konkursMirka, #przeplatanekolorami.

Szczegółowy regulamin znajdziecie pod dzisiejszym postem, czas macie do końca maja :)


Jako inspirację mamy dla Was komodę, którą stworzyliśmy podczas majówki.

Z tęsknoty za Bałtykiem i jego niesamowitymi, zmiennymi kolorami, to właśnie nim postanowiliśmy się zainspirować.

Pod pędzel poszła mała komoda, a właściwie dolna część starej, holenderskiej toaletki,
Prosta, elegancka forma, cztery zgrabne szufladki - uznaliśmy ją za wdzięczny obiekt do metamorfozy.

Przez pewien czas stały na niej dość problematyczne w podlewaniu rośliny, niestety kilka razy blat został zalany, przez co powstały na nim dość nieestetyczne ślady. Nie martwiliśmy się tym szczególnie - zgodnie uważamy, że w przypadku malowania mebli najistotniejsze jest dobre przygotowanie podłoża, a więc szlifowanie, odpylenie i odtłuszczenie powierzchni.

Komoda to prawdziwie rodzinne dzieło - większość szlifowania wzięła na siebie Kornelia - szalenie jej się to podobało, prowadzenie ręcznego hebla jest znacznie prostsze niż klasycznej szlifierki, świetnie więc sobie z tym poradziła. Ja wybrałam kolory i uchwyty - gałki w kształcie syren dostałam od brata ponad rok temu - czekały, aż znajdę dla nich odpowiednio wyjątkową oprawę. Malowaniem zajął się Marcin - wszak to on jest rodzinnym perfekcjonistą;)

Do malowania postanowiliśmy wykorzystać farby Liberon:

idealnie matowa Nowa Czerń z serii Barwy Czerni

oraz

cztery odcienie farb kazeinowych
* Mglisty Błękit
*Topniejący Lodowiec
* Błękit Morza
* Egejski Błękit

Jak w przypadku większości mebli, pierwszy etap to
PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI.

Zaczęliśmy od szlifowania z zestawem HandyKit, w skład którego wchodzi hebel ręczny, siatki ścierne o różnych gradacjach (w przeciwieństwie do papieru ściernego, nie zapychają się i starczają na bardzo długo) oraz czterometrowy wąż do odkurzacza przemysłowego. Korzystaliśmy z profesjonalnego sprzętu Mirka, jednak wąż jest uniwersalny i pasuje do większości modeli. Jeśli DIY to Wasze hobby, warto mieć w swoim warsztacie choćby najprostszy model za dwieście czy trzysta złotych, jeśli go jednak nie posiadacie - możecie wypożyczyć w wypożyczalni sprzętu ogrodowego. Koszt nie jest duży, np. w Gorzowie to 40-60 zł za 24 h. Oczywiście z heblem możecie pracować także bez odkurzacza, choć wtedy praca zdecydowanie nie jest już tak czysta i bezpyłowa ;)

A propos pyłu - postanowiliśmy zaufać zapewnieniom Mirki o bezpyłowości i zamieniliśmy salon w szlifiernię...
Efekt?
Zero bałaganu ;)

Wyszlifowaną komodę odtłuściliśmy rozpuszczalnikiem uniwersalnym (choć wystarczy chociażby woda z płynem do naczyń).

Samo szlifowanie jest prostsze, gdy zdemontujemy nie tylko uchwyty, ale również obudowy zamków ;)

Kolory na już pomalowanych szufladach okazały się idealne, jeszcze piękniejsze niż na opakowaniu.

Nie jest to może klasyczne wyobrażenie o stylu marine, ale właśnie to mi się tu bardzo podoba - nawiązanie do morza, ale bez kiczu i przesady :)
Gałki zostały kupione w TkMaxx - jestem nimi wprost urzeczona :)

Choć mam na tę komódkę nieco inny pomysł, nie mogłam się powstrzymać przed sprawdzeniem, jak pasowałaby do naszego salonu, gdzie królują ciemnoniebieskie meble. Oczywiście jeśli mowa o "czymś" do salonu - musi i z roślinami dobrze współgrać, bo to one tu rządzą ;)

Komoda wpasowała się wprost idealnie - ze starego i niepozornego mebla udało nam się minimalnym kosztem stworzyć lekki i stylowy dodatek do każdego wnętrza. A wszystko to własnoręcznie i dokładnie w naszym stylu - wystarczyło trochę czasu i chęci, by to, co podniszczone i zwyczajne, dostało nowe, lepsze życie.

Kilka roślin, nowa lampa, wygodny fotel, miękkie poduszki - tak niewiele trzeba, by w kilka minut wyczarować przytulne miejsce do relaksu, nie tylko z książką :)

Czujecie się zainspirowani naszą komodą?

Macie juz pomysły, co Wy chcielibyście stworzyć z zestawem HandyKit?

Z niecierpliwością czekamy na Wasze zdjęcia i komentarze :)


*******************
REGULAMIN KONKURSU

§ 1 Postanowienia ogólne 

1.1 Organizatorem konkursu jest BP Techem SA z siedzibą w Warszawie (02 – 856), ul. Ludwinowska 17, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000050522, z kapitałem zakładowym w kwocie 16,61 mln zł, NIP: 951-17-28-368, REGON: 012742471, zwana dalej „Organizatorem Konkursu” lub „Organizatorem”. 

1.2. Konkurs realizowany będzie w okresie od 01.05.2020 r. do dnia 31.05.2020 r.

1.3. Miejscem konkursu jest terytorium Polski. 

1.5 Definicje: Przez terminy użyte w niniejszym Regulaminie rozumie się:

Regulamin – niniejszy regulamin;

Konkurs – konkurs opisany w niniejszym Regulaminie;

Uczestnik Konkursu – Użytkownik, który zgłosi się do udziału w Konkursie


§ 2 Zasady uczestnictwa w Konkursie 

2.1. Uczestnikami Konkursu mogą być wyłącznie pełnoletni Użytkownicy, którzy w dniu dokonania zgłoszenia do Konkursu posiadają miejsce stałego zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. 

2.2. Uczestnikami Konkursu nie mogą być pracownicy i przedstawiciele Organizatora Konkursu oraz członkowie ich rodzin do drugiego stopnia pokrewieństwa, oraz innych podmiotów biorących bezpośredni udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu Konkursu na zlecenie Organizatora. 

2.3. Użytkownicy spełniający powyższe wymagania mogą wziąć udział w Konkursie wysyłając odpowiedź na pytanie konkursowe poprzez dodanie komentarza na blogu www.przeplatanekolorami.pl lub na profilu w serwisie społecznościowym Instagram - www.instagram.com/przeplatane_kolorami.

2.5. W Konkursie można wziąć udział tylko raz. W przypadku dokonania przez tą samą osobę kilku zgłoszeń do Konkursu pod uwagę brane będzie tylko pierwsze z nich. 

2.6. W Konkursie można brać udział wyłącznie osobiście, tj. niedopuszczalne jest tworzenie kont i dokonywanie zgłoszeń konkursowych w imieniu osób trzecich. 

2.7. Zgłoszenie udziału w Konkursie oznacza akceptację jego zasad przewidzianych w niniejszym Regulaminie. 

2.8. Organizator zastrzega sobie prawo do nie przyjęcia zgłoszeń do Konkursu, które nie dotarły do niego w odpowiednim terminie, z przyczyn od niego niezależnych, m.in. wskutek awarii łączy internetowych czy systemu Uczestnika Konkursu. 

2.9. W Konkursie wyłonionych zostanie 

4 zwycięzców, wyłonionych spośród użytkowników bloga www.przeplatanekolorami.pl


Nagrodami w Konkursie dla zwycięzcy jest zestaw Handy Kit. Wartość nagrody, o której mowa powyżej nie przekracza 150 zł.

§ 3 Zasady przyznawania nagród Konkursowych

3.1. Zadaniem każdego Uczestnika Konkursu będzie opublikowanie komentarza pod postem konkursowym na blogu www.przeplatanekolorami.pl z opisem przedmiotu, który uczestnik chce poddać metamorfozie oraz przesłanie autorskiego zdjęcia przedstawiającego tę rzecz, na adres przeplatanekolorami@gmail.com LUB opublikowanie takie zdjęcia na swoim własnym profilu w serwisie Instagram z oznaczeniem #mirkasafeathome, #konkursmirka, #przeplatane_kolorami

3.2. Organizator zastrzega sobie prawo do usunięcia z Profilu i nie uwzględnienia w Konkursie Odpowiedzi która narusza obowiązujące przepisy prawa lub postanowienia niniejszego Regulaminu, dobre obyczaje lub też prawa lub dobra osób trzecich. Odmowa uwzględnienia w Konkursie lub usunięcie, o których mowa w zdaniu poprzednim, są równoznaczne z wykluczeniem Uczestnika Konkursu z przeprowadzanego przez Organizatora Konkursu. Uczestnik Konkursu zobowiązuje się do przestrzegania obowiązujących w Polsce przepisów prawa, norm społecznych i obyczajowych, postanowieniami niniejszego Regulaminu oraz zasad współżycia społecznego, a w szczególności do nie zgłaszania w ramach Konkursu Odpowiedzi, które:

• są obraźliwe;

• nawołują do agresji;

• obrażają osoby trzecie; 

• zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby; 

• obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie;

• są wulgarne lub zawierają wulgaryzmy; 

• przyczyniają się do łamania praw autorskich;

• propagują używanie narkotyków bądź nie dopuszczonych do obrotu środków odurzających; 

• propagują nadmierne spożywanie alkoholu; 

• zawierają linki do stron www naruszających prawo lub dobre obyczaje; 

• zawierają dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe osób innych niż zgłaszający się do Konkursu Uczestnik; 

• zawierając treści o charakterze komercyjnym (reklamy); 

• są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej; 

• w inny sposób naruszają przepisy prawa, normy społeczne bądź obyczajowe lub Regulamin 

3.3. Organizator zastrzega sobie prawo do usunięcia i nie uwzględnienia w Konkursie Odpowiedzi, których autorzy: 

a) nie działają w własnym imieniu, lecz przez osoby trzecie, 

d) naruszają regulaminy serwisów społecznościowych Instagram i Facebook 

3.4. Kryterium wyłonienia Zwycięzcy jest nadesłanie najciekawszej Odpowiedzi. Oceny Odpowiedzi Konkursowych dokonuje Komisja Konkursowa powołana przez Organizatora, składająca się z Przedstawicieli Organizatora oraz osoby prowadzącej bloga/profil w serwisie społecznościowym wymienionym w § 2 pkt 9. 

3.5. Nad prawidłowością przebiegu Konkursu czuwać będzie Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli Organizatora. Z czynności Komisji zostanie sporządzony protokół, z wyszczególnieniem Zwycięzców Konkursu oraz przyznanych im nagród. 

3.6. Posiedzenie Komisji, podczas którego nastąpi przyznanie nagród Konkursowych, odbędzie się w terminie do 14 dni od ogłoszenia konkursu. W Konkursie nagrodzonych zostanie 4 Uczestników. 

3.7. Nagroda w Konkursie określona w § 2 pkt 9 nie podlega wymianie na jej równowartość w pieniądzu, ani na nagrody innego rodzaju. 

3.8. Zwycięzca Konkursu nie może przenieść prawa do otrzymania nagrody na osoby trzecie. 

§ 4 Ogłaszanie wyników i wydanie nagród w Konkursie 

4.1. Informacja o wynikach Konkursu umieszczona zostanie w formie komentarzy pod postem konkursowym najpóźniej po upływie dwóch dni od odpowiedniego posiedzenia Komisji, o którym mowa w pkt. 3.6 niniejszego Regulaminu. 

4.2. Zwycięzcy Konkursu zostaną poinformowani o wygranej poprzez serwisy wymienione w § 2 pkt 3 , a następnie w terminie do 48 godzin są zobowiązani przesłać za pomocą zwrotnej wiadomości e-mail swoje dane adresowe na adres: kontakt@niesprzatamporemoncie.pl 

4.3. Zwycięzca, aby mógł otrzymać nagrodę zobowiązany jest podać następujące dane: imię, nazwisko, adres zamieszkania z kodem pocztowym oraz numer telefonu.

4.4. Podanie nieprawdziwych lub niekompletnych danych (imienia, nazwiska i adresu zamieszkania oraz telefonu) będzie stanowić przyczynę odmowy wydania Uczestnikowi nagrody w przypadku wygranej. 

4.5. Wydanie nagrody nastąpi zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi. 

4.6. Nagroda może zostać przyznana jedynie osobom, która spełni wszystkie warunki Konkursu opisane w niniejszym Regulaminie.

4.7. Po zakończeniu procesu weryfikacji danych Zwycięzca zostanie poinformowany przez Organizatora o sposobie i miejscu odbioru nagrody. Nagrody nieodebrane ulegają przepadkowi. 


§ 5 Postępowanie reklamacyjne 

5.1. Wszelkie reklamacje dotyczące sposobu przeprowadzenia Konkursu Uczestnicy mogą składać drogą elektroniczną lub na piśmie. 

5.2. Reklamacja powinna zawierać: imię, nazwisko i dokładny adres Uczestnika, jak również dokładny opis i powód reklamacji. Reklamacje składane drogą elektroniczną należy przesłać na adres: kontakt@niesprzatamporemoncie.pl. Tytuł e-maila: Reklamacja: „Konkurs – Mirka”.

5.3. Reklamacje rozpatrywane będą w terminie 7 dni od dnia ich otrzymania przez Organizatora. 

5.4. Reklamacje rozpatrywane będą na podstawie niniejszego Regulaminu. 

5.5. Odpowiedź na reklamację złożoną drogą elektroniczną zostanie przesłana do Użytkownika na adres podany przez Użytkownika w reklamacji.

§ 6 Przetwarzanie danych osobowych 

6.1. Przetwarzanie danych osobowych Uczestników Konkursu odbywa się zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych, w tym RODO. 

6.2. Administratorem danych osobowych udostępnianych przez Uczestników Konkursu jest Organizator. 

6.3. Organizator w celu niezbędnym do realizacji Konkursu, przetwarza dane osobowe Uczestnika Konkursu podane przez niego w poście konkursowym, o którym mowa w § 2 Regulaminu (pkt 2.5. Regulaminu), zgodnie z art. 6 ust.1 lit b) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) 

6.4. W celu technicznej realizacji wysyłki nagród, dane Zwycięzców Konkursu zostaną przekazane firmie kurierskiej lub pocztowej, celem doręczenia nagrody. 

6.5. Podanie danych jest dobrowolne niemniej konieczne do udziału w Konkursie, a osobie podającej dane przysługuje prawo dostępu do danych, prawo sprostowania danych, prawo ograniczenia przetwarzania, prawo usunięcia danych, wyrażenie sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo złożenia skargi do organu nadzorczego ochrony danych osobowych (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Użytkownikowi przysługuje także prawo do przenoszenia danych. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce prywatności - http://niesprzatamporemoncie.pl/polityka-prywatnosci/.


§ 7 Postanowienia Końcowe 


7.1 Niniejszy Regulamin dostępny jest na stronach określonych w § 2 pkt 3 i w siedzibie Organizatora.

7.2. Niniejszy Regulamin stanowi jedyny dokument określający zasady Konkursu. Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają wyłącznie charakter informacyjny. 

7.3. Wszelkie spory wynikłe z tytułu wykonania zobowiązań związanych z Konkursem będą rozstrzygane przez Sąd właściwy według obowiązujących przepisów. 


14 komentarzy:

 1. Genialnie dobrane kolory! No i niesamowicie podobają mi się te uchwyty! :) Oryginalność na najwyższym poziomie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super jest ta komoda. Wprost idealna. Pani to ma pimysły, Pani Ilono ��

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękna komoda w nowym stylu i wydaniu :) Bardzo ładny efekt!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem zachwycona tą komodą! Jest po prostu przepiękna :) Ja nie próbowałam nigdy malować mebli, ale chyba czas najwyższy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. cudowny efekt, mam starą komodę z szufladami chciałam pójść na łatwiznę i pomalować na biało, dzięki Tobie zmieniam plan!

  OdpowiedzUsuń
 6. Super metamorfoza! Podoba mi się efekt

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe i oryginalnie! Metamorfoza zdecydowanie jak najbardziej udana. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Dobra metamorfoza komody, lubię taką kolorystykę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Komoda po Pani metamorfozie bez wątpienia przenosi nas nad Bałtyk �� To odważna zmiana. Zainspirowała mnie Pani do odnowienia sekretarzyka ☺️

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetnie te uchwyty wyglądają :)

  OdpowiedzUsuń
 11. pięknie to wygląda, nie wiedziałam, że tak stary i brzydki mebel może prezentować się jak designerska szafka :D bardzo mi się taki styl morski podoba, w końcu przestałam wydawać kasę na noclegi i kupiłam domek mobilny całoroczny blisko Władysławowa i teraz go urządzam tak by był funkcjonalny, ale jednocześnie zawierał morskie elementy dekoracyjne :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Efektowna metamorfoza. Komoda wygląda genialnie

  OdpowiedzUsuń
 13. Efekt genialny :o Chyba ogarną w podobny sposób stare meble

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz - każde Wasze słowo jest dla mnie niezwykle ważne. Masz jakieś pytania - zostaw swój email - odpowiem na pewno.