Salon? + Kwietnik z drutu - DIY.

Własny najczęściej nazywam salonem, ale... Cóż, niby to samo, a jednak w głowie mam rozróżnienie. Nazywam go tak z pewnym wewnętrznym oporem, bo w prywatną definicję nie do końca mi się wpisuje. Myślę "salon" i widzę wielką przestrzeń pełną luster i przeszkleń, francuskie drzwi tarasowe, kaskadę kryształów spływającą z sufitu... Później patrzę na swoje ściany, tak bardzo ukochane, a jednak tak "nie-salonowe".. Przed oczyma śmigają też te wszystkie "salony" w M2, porywach M3, które cyklicznie pojawiają się w sieci i... mam wątpliwość.

Brak mi w polszczyźnie poczciwego "living roomu" - przestrzeni rodzinnego życia, strefy odpoczynku i relaksu czy wspólnego spożywania posiłków. Wśród starszych znajomych funkcjonują jeszcze "duży pokój", "stołowy" albo "gościnny", ale do nich też się czepiam (słów, nie - znajomych;). A angielszczyzna na polskim blogu bywa krytykowana, męczę więc ten nieszczęsny "salon", choć niedawno usłyszałam, że jestem śmieszna "to-to" nim nazywając;) Jednocześnie przyznaję bez bicia, że odwiedzając przyjaciół na 35 m2 , gdzie 14 to "salon" właśnie (z funkcją suszarni, jadalni i sypialni- gospodarzy- sztuk 2, kotów- sztuk 3 i bliżej nieokreślonego pogłowia rybek) - znów mam poczucie, że nazewnictwo można by zmienić... A Wy jak sądzicie?

Rozważania językowe nie miały być jednak dzisiejszym meritum. Uwaga, znów będę się chwalić;) Zrozumiawszy w końcu, czemu ma służyć maszyna do szycia - dręczę nieszczęsną niemiłosiernie. Poszewek starczy mi chyba na najbliższe pięć lat, pora więc chyba zabrać się za coś większego;)  Na celowniku mam pościel i zasłony, szukam cieniutkiego lnu idealnego - ktoś? coś?

Poduszki powstały z zasłonowych paneli wyszperanych w sh. Zwykle o szerokości 38-42 cm - są wręcz idealne do przerobienia na poduszki. Te z roślinnymi motywami pokazywałam już wcześniej , zielone nie wiedzieć czemu przywodzą mi na myśl oliwki;)

Chodzi mi po głowie stworzenie filmu na Vine... Na razie próbuję, składam, czytam - zobaczymy, czy coś z tego wyjdzie, tymczasem kolejny mój "składak" ;)


Ponieważ Kornelkowa pilea postanowiła się obficie rozmnożyć, szukam odpowiednich rozwiązań dla sadzonek. Przyszły mi na myśl wiszące kwietniki, zainspirowały mnie dwa przeczytane niedawno posty i stworzyłam coś własnego - z drutu oczywiście:)

Skąd pomysł na coś wiszącego? Tu inspiracją była Dorota, tworząc wiszący kwietnik ze skórzanych pasków i... misek:

Dzień wcześniej Karolina pokazała KWIETNIK Z MOSIĘŻNYCH RUREK - w pierwszej chwili pomysł odrzuciłam, bo szukałam czegoś małego;)

Przyznajcie - zdjęcie rodem ze skandynawskiego magazynu:)

Skoro Dorota mogła uzyskać spektakularny efekt wieszając nad głową miski, a Karolina łącząc kawałki rurek - moja pilea też musiała zawisnąć;)

Co myślicie o moich inspiracjach i końcowym efekcie?

edycja
Anonimowy czytelnik, przeczytawszy ten post, uznał za stosowne poinformować mnie (różnymi drogami - pozdrawiamy Anonimowego czytelnika, przedstaw się, tu nie gryziemy:) , że na innym blogu znajdę  interesujące DIY sprzed dwóch lat  z kwietnikiem w roli głównej. Wysnuł też kilka mniej lub bardziej sympatycznych wniosków, także na mój temat - nikt nie lubi być atakowany, więc gwoli uczciwości polecam Wam także trzeci post, na blogu Nalle's House - również z kwietnikiem. Mam nadzieję, że Autorka wyrazi zgodę i będę mogła zamieścić jej zdjęcia:) 

21 komentarzy:

 1. Kwietnik jak najbardziej do mnie przemawia, szczególnie jego geometryczna forma-myślę, że spokojnie możesz go wprowadzać na salony! Nie wiem, skąd w nas Polakach takie zamiłowanie do salonu? Być może kolejba genetycznie uwarunkuwana przywara, że jeśli czegoś nie mamy to lubimy poudawać, że jest inaczej? Takie swoiste zamiłowanie do naśladownictwa? Anglosasi mają swój living room, Niemcy mają Wohnzimmer, a u nas posucha w tym temacie. Czyżby ważniejsze dla nas było posiadanie przestrzeni dla gości, czyli na pokaz, niż czegoś służącego wygodzie dnia codziennego nas samych? Oj my biedne ludki, zawsze to postaw się a zastaw :-) śmieszna sprawa. To jak z tymi piszeweczkami będzie? Może jakiś biznesik??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja i bez tego jestem już dość biznesowa;) A z tą gościnną przestrzenią... Dziwne to w kraju, w którym ponad 50% respondentów deklaruje, że nie lubi gości (tak ostatnio wyczytałam;)

   Usuń
 2. /refreszing/
  pokój dzienny i po sprawie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dla mnie to jednak nie "to" - za wiele nocy przespaliśmy na kanapie, bo nie chciało się wstać i przenieść do sypialni;)

   Usuń
 3. Nasz "salon" nazywamy dużym pokojem,bo to razem z aneksem kuchennym całe 42 m2. Albo też pokojem dziennym :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Potrafisz zaczarować kawałek metalu :)
  Nazewnictwo nasze rodzime jeszcze o wiele nowych zwrotów musi się wzbogacić :) tymczasem może jakieś tymczasowe neologizmy? :)
  Pozdrawiam ciepło!
  ps. Filmik fajny. Do pokazania efektu prac "przed" i "po" IDEALNY!

  OdpowiedzUsuń
 5. Może Cię to zainteresuje?
  http://www.nalleshouse.com/2014/08/diy-brass-himmeli-hanging-planter.html?m=1

  OdpowiedzUsuń
 6. My mówimy duży pokój :-) no bo fakt największy jest ;-)
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. widzisz, ja czepliwa jestem - "pokój mi nie pasuje, gdy więcej niż połowę mieszkania stanowi otwarta przestrzeń z kuchnią, przedpokojem i "salonem";)

   Usuń
 7. Faktyczne ten salon jakiś taki bez sensu trochę.... teraz jeszcze głównie salon z aneksem kuchennym.
  A wracając to inspiracje miałaś godne polecenia i Twoja wizja wpisała się idealnie w temat. Miedziany jest genialny. Może ten kolor tak na mnie działa, albo same zdjęcie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a wiesz, że mam w planach spróbować pomalować swój na miedziano w ramach eksperymentu? :)

   Usuń
 8. Świetny pomysł na kwietnik i w ogóle rewelacyjne wnętrze.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dobre pytanie, aż sama się teraz zastanawiam jak My ten "pokój" zazwyczaj nazywamy - potocznie chyba mówimy " idź do salonu", ale podkreślam chyba bo to ciekawe i muszę zwrócić uwagę co u nas się przyjęło ;) buziaki

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz - każde Wasze słowo jest dla mnie niezwykle ważne. Masz jakieś pytania - zostaw swój email - odpowiem na pewno.