Wiosenny konkurs z Tercją:)

Dzień dobry:)

Wraz z wiosną- jak zawsze i formą- w tym roku- kumuluje się we mnie chęć do działania. Nie zawsze łatwo o realizację, bo czas wciąż gna oszalały, pracy wciąż jakby więcej i więcej, ale to przecież nie nowość;) Dziś mam dla Was małą niespodziankę z tkaninami i... krochmalem w roli głównej. Zainteresowani?;)

Len zwyczajny to dość niepozorna roślina o niewielkich błękitnych kwiatkach - ale znana jest człowiekowi od tysiącleci i jej popularność nie słabnie. W przemyśle wykorzystuje się wszystkie jej części z korzeniami włącznie- bo jest nie tylko rośliną włókienniczą i spożywczą- stosuje się ją także w przemyśle kosmetycznym, do produkcji pasz, sznurów, worków, płyt paździerzowych, pokostu, a nawet farb, lakierów czy cerat. Nas jednak najbardziej interesuje len jako tkanina:)


Nie jestem ekspertem i nie zamierzam na niego pozować- jeśli interesuje Was tradycyjna uprawa i obróbka lnu, odsyłam Was tu - KLIK. Od kilku lat obserwuję prawdziwy renesans lnianych tkanin- królują w naszych letnich szafach, utulają do snu w delikatnej pościeli, zdobią okna i kanapy, towarzyszą nam w kuchni i przy nakrywaniu stołu. Sama uwielbiam len za naturalność i cudowną lekkość noszenia, choć wiem, że ma i swoich przeciwników- bo przecież się gniecie, bo ciężko go wyprasować... O ile z pierwszym się zgodzę - choć widzę w tym część jego uroku, z drugim już niekoniecznie, ale o tym za chwilę.

Od pewnego czasu współpracuję z firmą Tercja, która ma w swojej ofercie wiele prawdziwych lnianych perełek- dzięki jej właścicielce, Alicji, mam niepowtarzalną okazję używania tych pięknych tkanin w formie najróżniejszych obrusów i serwet:)Ponieważ wierzę, że podzielacie moją miłość do lnu i nie zrażają Was "te straszne zagniotki", razem z Alicją i Tercją oraz firmą Gold Drop przygotowałyśmy dla Was konkurs:)
Sponsorami konkursu są sklep e-obrus.pl oraz firma Gold Drop.

Nagrody to 40 butelek krochmalu Ługa Flower Fantasy, do których za 1 grosz możecie wybrać bawełnianą serwetę (1 szt.) w sklepie e-obrus.pl w jednym z czterech poniższych kolorów - bo Ługa czyni przyjemną pracę nie tylko z lnem, ale też każdą inną tkaniną- usztywnia tkaninę, co oczywiste, ale również ją konserwuje - materiał nie wchłania wilgoci, ani kurzu, a zabrudzenia łatwiej usuwać. Biel pozostaje bielą, a kolory są intensywne i żywe.
Warunkiem udziału w konkursie jest pozostawienie pod niniejszym postem komentarza wyrażającego chęć testowania wymienionych wyżej produktów oraz zamieszczenie na swoim blogu i/lub profilu fb banera informacyjnego. Osoby nieblogujące także bawią się z nami - wystarczy podanie adresu email. Konkurs prowadzony jest równolegle na blogu Alicja K. w krainie...

Będzie nam bardzo miło, jeśli polubicie facebookowe profile sklepu Tercja i Przeplatane kolorami.

Zgłoszenia przyjmujemy od dziś do 15 maja 2015r. - lub dłużej, gdyby chętnych nie było zbyt wielu;)

Nagrody w postaci krochmalu Ługa i kodów rabatowych uprawniających do zakupu serwety za 1 grosz w sklepie Tercja (koszt wysyłki pokrywa Organizator konkursu) zostaną rozlosowane dnia 16 maja.

Bawicie się z nami? :)

Poniżej jeszcze kilka lnianych inspiracji:)
Miłego dnia:)


You May Also Like

28 komentarze