Inspiracje na Wielkanoc - podstawki do jajek z drewnianych koralików.

Wielkanoc coraz bliżej, zaczynam więc myśleć o odpowiednich dekoracjach.

Pierwsze oznaki wiosny sprawiają, że po raz kolejny zamierzam się skupić na rzeczach prostych i naturalnych - jajka, chrobotek, drewno, piórka, kwiaty - to dla mnie piękniejsze, niż najwymyślniejsze ozdoby. 
wielkanocne inspiracje

Pomysł na podstawki do jajek z drewnianych koralików wpadł mi w oko wśród przepastnych zasobów Pinteresta. A że wszystko, co potrzebne, miałam w domu, od razu zabrałam się do pracy. 

Efekt? 

Przyznam, że nie sądziłam, iż coś tak prostego, może tak świetnie wyglądać:) I spełniać też praktyczną funkcję - takie podstawki z powodzeniem zastąpią tradycyjne kieliszki do jajek, warto więc w ten sposób zaskoczyć gości przy świątecznym śniadaniu.

Czego potrzebujemy?

drewniane koraliki
sznurek, drucik, cieniutki rzemyk
nożyczki lub cążki do cięcia drutu

Rozwijamy drucik (sznurek, rzemyk) - świetnie sprawdza się tu cienki i elastyczny drucik florystyczny - ten sam, który w zeszłym roku posłużył mi do zrobienia jajek z drutu.

Nawlekamy koraliki - do jaj kurzych najlepsze będą te o średnicy powyżej 10-12 milimetrów, do przepiórczych jajeczek możemy użyć mniejszych.

Ilu koralików potrzebujemy? Najlepiej nawlec kilka i przymierzyć, czy jajko stabilnie stoi w tak zrobionej podstawce. U mnie idealny rozmiar uzyskałam z ośmioma koralikami.

Skręcamy mocno drucik - tak, by koraliki się nie przesuwały.

Odcinamy końcówki...

...i okręcamy je dookoła łączenia między koralikami.
wielkanocne inspiracje

Możemy łączyć różne rodzaje, kolory i wielkości koralików - ważne, by każdorazowo dopasować wielkość tworzonej podstawki do rozmiaru naszych jajek.


Ze zbyt małej podstawki jajko będzie wypadać, natomiast za duża sprawi, że się przewróci.

Korzystając z tej samej wielkości korali - możemy położyć jedną podstawkę na drugiej i stworzyć coś na kształt kieliszka do jajek.


Jak podoba się Wam taki pomysł?

Ze względu na łatwość wykonania, jest świetnym DIY do wykonania z dziećmi w czasie wielkanocnych przygotowań.

Drewniane korale można pomalować na dowolny kolor, co także może być wspaniałą zabawą i pozwoli na spersonalizowanie podstawek.

A jakie dekoracje przygotowujecie Wy z myślą o Wielkanocy?

You May Also Like

14 komentarze